Promyczki Jezusowe

PROMYCZKI JEZUSOWE

Grupa liczy 13 dzieci w wieku 3 i 4 lat. Najmłodsze przedszkolaki charakteryzują się dużą ciekawością świata, interesują się wszystkim, co je otacza. Czuła opieka wychowawców pomaga dzieciom poznawać siebie, dostrzegać innych, poznawać świat. Dzieci uczą się zasad współżycia w grupie oraz samodzielności w działaniu, zawierają nowe znajomości. Chętnie bawią się w kącikach zainteresowań, tworzą konstrukcje z klocków, układają puzzle, z dużym zaangażowaniem tworzą prace plastyczne. Chętnie uczą się piosenek i rymowanek. Podejmowane działania pozwalają dzieciom doświadczyć poczucia sukcesu-„ Udało mi się!”. Dzieci uwielbiają słuchać czytanych im książeczek. Bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe w sali i na powietrzu. Odkrywają tajniki przyrody podczas spacerów po malowniczym parku. W naszej grupie edukacja łączy się z zabawą a dzień przepełniony jest radosną atmosferą. Wychowawczynie dzieci to s. Dorota Robak i p. Katarzyna Kołaczyk.