JĘZYK ANGIELSKI – 2 zajęcia

  1. „MY FAMILY”

Hello 🙂

Witam serdecznie na naszych zdalnych zajęciach z języka angielskiego. Dzisiaj proponuję cyfrowe zabawy z panem Palayboxem. Nasz bohater pomoże Wam zapamiętać nazwy członków rodziny, oraz utrwalić poznane wcześniej słownictwo.

1.klikamy link:

https://englishplaybox.pl/lekcje-cyfrowe

Logujemy się kontem Google, Facebookiem lub zakładamy konto na portalu Nowa Era

2.Zakładka „Dla rodziców”->lekcje cyfrowe->lekcje cyfrowe online->English Playbox poziom 2               ->rozdział 3->lekcja 2

Zabawa nr 1 „Spinning wheel”-losujemy przyciskiem postać, wypowiadamy głośno: mummy, daddy, sister, baby, brother, ale uwaga! Kiedy wypadnie nam pan Playbox, czyli zabawne uśmiechnięte pudełeczko, wykonujemy następujace czynności: stand up (wstań), turn around (obrót), clap your hands (klaśnij) and sit down (usiądź)

Zabawa nr 2 „Sing a song”-posłuchajcie przynajmniej dwa razy zabawnej piosenki z panem Playboxem, zachęcam do wspólnego powtarzania 🙂

Pan Playbox w piosence bawi się piłeczką ze swoją rodziną. Spróbujcie pobawić się w podobną grę i wykonywać zadania wspólnie z rodzicami 🙂 Co można robic z piłką?

kick-kopać

pass-podać

throw-rzucić

roll-poturlać

Zabawa nr 3 obejrzyjcie króciutki filmik prezentujący najważniejsze słówka, zwróćcie uwagę zwłaszcza na:

girl-dziewczynka

boy-chłopczyk

Zabawa nr 4 „boy or girl?”-dopasujcie postacie do odpowiedniej rubryki

Who is a boy?-kto jest chłopcem?

Who is a girl?-kto jest dziewczynką?

Zadanie nr 5 dla zerówkowiczów:

Zapoznajcie się z filmikiem prezentującym słownictwo z zakresu Family-rodzina. Postarajcie się powtórzyć nazwy, oraz zapamiętać nowe słówka. Kogo jeszcze oprócz mommy (mother), daddy (father), grandma (grandmother) oraz grandpa (grandfather) możemy spotkać w rodzinie?

https://www.youtube.com/watch?v=FHaObkHEkHQ

Vocabulary:

parents-rodzice

uncle-wujek

aunt-ciocia

grandparents-dziadkowie

cousin-kuzyn

sister-siostra

brother-brat

Zachęcam również do zaglądania do naszego tegorocznego interaktywnego kalendarza z języka angielskiego, gdzie znajdziecie państwo najważniejsze słówka zebrane tematycznie, oraz linki do piosenek i filmików edukacyjnych:

https://view.genial.ly/5f54ed6a29c2060cf8fd41c4/horizontal-infographic-review-we-love-english-202021

Hope to see you soon,

Anna Moszczyńska

2. „SPRING” 

Hello,

Zapraszam Was do zagłębienia się w świat owadów. Poniższy link przeniesie Was do interaktywnej lekcji języka angielskiego:

https://view.genial.ly/5eb03b1dd948e90d85cd19ca/guide-bugs

Znajdziecie tam słówka do powtarzania, ale także fantastyczne gry memory, które pozwolą Wam się sprawdzić w jakim stopniu opanowaliście już słownictwo.

Spacerując wiosną po parku lub po ogrodzie, zwróćcie proszę uwagę, czy uda Wam się rozpoznać jakieś insekty z naszej lekcji? Pamiętacie może jego angielską nazwę? A może uda Wam się zrobić nawet zdjęcie? Z chęcią zobaczę co uda Wam się „upolować” na spacerach.

Zdjęcia waszych owadów-insects możecie wysłać na mój adres AMoszczynska@eduwarszawa.pl Po powrocie do przedszkola stworzymy wspólnie galerię dla młodszych kolegów i koleżanek. Oprócz zdjęć owadów, możecie również wykonać prace plastyczne przedstawiające owady poznane na lekcji, pamiętajcie Starszaki o podpisach do waszych owadów w języku polskim i angielskim, np.  biedronka-ladybird. W ten sposób powstanie piękny album-słownik, który ozdobi nasze przedszkole po powrocie.