Czwartek 18.11. SŁONECZKA

Drodzy Rodzice i Drogie Dzieci.

Witam wszystkich serdecznie, choć pewnie większość z nas wolałaby się spotkać w przedszkolu. Okoliczności niezależne od nas zgromadziły nas przed komputerem, dlatego też zapraszam was do wybrania i wykonania propozycji zabaw oraz ćwiczeń.

W tym tygodniu już z niektórymi dziećmi rozpoczęliśmy temat tygodnia:

Listopadowa pogoda

Miesiąc listopad to czas jesiennej słoty, czyli ponurej, wilgotnej, zimnej i deszczowej pogody. Nasze nastroje odzwierciedlają niekiedy taką ponurą i smutną pogodę, dlatego aby się jej nie poddawać zacznijmy działać:

W 1. zadaniu zajmiemy się deszczem:

Przyjrzyjcie się poniższym zdjęciom i określcie rodzaje deszczu, spróbujcie zapamiętać nazwę, a następnie wykonajcie pracę plastyczną pt.

4 rodzaje deszczu wg ilustracji poniżej, a pomogą wam w tym zamieszczone pod ilustracją linki.

Uwaga: 1. Etapem wykonania pracy będzie narysowanie określonego rodzaju deszczu na całej kartce, a potem dopiero wklejenie parasola tak będzie łatwiej. Oczywiście ozdoby na parasolach są dowolne, można zrobić wzorki łatwiejsze, a jak ktoś z was lubi malować, ozdób na parasolach może być więcej. Pamiętajcie podczas rysowania, aby długość i wielkość kropli odpowiadała odpowiedniemu rodzajowi deszczu.   

Przykładowe obrazki wykonania pracy plastycznej:

Praca plastyczna 4 rodzaje deszczu i ćw. grafomotoryczne:

https://www.youtube.com/watch?v=smOxoxFQCHI

https://www.youtube.com/watch?v=JbSTgTBRAMY

  1. Propozycja wykonania pracy przedstawiona jest na zdjęciu poniżej. Potrzebny będzie blok techniczny lub tektura, na której rysujemy chmury, kolorujemy. Kolejny etap to wykonanie dziurek w odpowiednich odległościach w zależności jaki rodzaj deszczu chcemy wykonać, a następnie przewlekamy sznurek, włóczkę i tworzymy pracę:)

Wybór propozycji zależy od was. Kto wykona prace poproszę o wykonanie zdjęcia pracy i przesłanie na grupowy adres emaliowy, abyśmy mogły zobaczyć jak poradziliście sobie z zadaniem.

 

3. Wykonanie prac wymagało na pewno wiele trudu, dlatego dla rozruszania i pośpiewania proponuję kilka deszczowych piosenek:

           – KAP KAP

https://www.youtube.com/watch?v=j7af3–EWWQ

           – JESIEŃ, JESIEŃ JESIENIUCH

https://miastodzieci.pl/piosenki/jesien-jesieniucha/

            – JESIENNY KUJAWIACZEK

https://miastodzieci.pl/piosenki/jesienny-kujawiaczek/

 

4. I jeszcze kilka kart pracy dla chętnych do wydruku:

Pozdrawiamy życzymy przyjemnej zabawy 🙂