Warsztaty dla Rodziców

W naszym przedszkolu organizujemy WARSZTATY ROZWOJOWE Z ZAKRESU KOMUNIKACJI.

„Porozumienie bez przemocy” (NVC) to metoda, która pomaga zmienić swój styl wyrażania siebie i słuchania tego co mówią inni, tak aby usłyszeć i osiągnąć porozumienie i współpracę. Bardzo dobrze sprawdza się w sytuacjach wychowawczych, gdzie niejednokrotnie występuje „sprzeczność interesów”.

Nie jest to metoda magiczna ani błyskawiczna. Jest pracą nad kształtowaniem w sobie postawy empatii, szacunku i dawania z serca, pozbywaniem się osądów i krytyki.

SERDECZNIE ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH RODZICÓW

na pierwsze spotkanie W PONIEDZIAŁEK 24.01.2022 na godz. 18.30.

Spotkanie będzie miało charakter otwarty, poprowadzi je p. Elżbieta Stawińska. Po spotkaniu będzie można podjąć decyzję o kontynuacji spotkań lub rezygnacji z udziału.  Serdecznie zapraszam.

* Osobiście bardzo polecam, sama przechodziłam cykl spotkań prowadzonych metodą NVC, które pokazały mi sposób na rozumienie dzieci i pokojowe rozwiazywanie konfliktów, tak aby nie było pokonanych.

Poniżej notatka z okładki książki Marshalla Rosenberga – twórcy metody, pt: „Porozumienie bez przemocy”

„Większości z nas wpajano od małego, jak rywalizować, oceniać, żądać, stawiać diagnozy, myśleć i komunikować się, dzieląc ludzi według kategorii: dobry – zły. Taki sposób myślenia i mówienia może w najlepszym wypadku, jedynie przeszkadzać w komunikowaniu się, powodować brak zrozumienia i frustrację. W najgorszym zaś wywoływać złość i ból, a także prowadzić do aktów przemocy… Rosenberg w procesie Porozumienia Bez Przemocy uczy nas, CZYM ZASTĘPOWAĆ OCENIAJĄCY SPOSÓB MYŚLENIA, ABY BUDOWAĆ WARTOŚCIOWE RELACJE.

Dzięki metodzie PBP:

• poprawisz relacje z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami
  • uświadomisz sobie jak rozwiązywać konflikty i osiągać cele bez stawiania żądań
  • nauczysz się ze spokojem przyjmować ocenę i krytykę
  • dowiesz się, jak słuchać i wyrażać uczucia
  • przełamiesz schematy myślenia, które prowadzą do stresu, depresji, poczucia winy i wstydu.”