Kim jest p. Elżbieta?

Kilka informacji o p. Elżbiety Stawińskiej, która poprowadzi spotkanie dla Rodziców

ELŻBIETA STAWIŃSKA

1. w 1956r w Warszawie (par. Matki Bożej Loretańskiej na Pradze)

Prywatnie:

od 1980r. żona, matka dwóch synów, teściowa dwóch synowych, babcia trojga wnucząt,

Zawodowo:

z wykształcenia od 1980 pedagog, od 1988r. psychoedukator, od 2006r. własna firma – warsztaty rozwoju osobistego w oparciu o metodę NVC

Pracowała w Domu Dziecka, Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic dla dzieci i młodzieży, w szkole podstawowej jako nauczyciel i pedagog szkolny

Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i komunikacji:

– w latach 1994 – 2006 dla dzieci i młodzieży szkolnej wg metody Andrzeja Kołodziejczyka i Ewy Czemierowskiej „Spójrz inaczej”;

– od 1989r. WARSZTATY UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH dla rodziców i wychowawców w oparciu min. o metodę Adele Faber i Elaine Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły.”

– od 2004r. w oparciu o metodę Marshalla Rosenberga POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY (w 2005r. doskonaliła swoje umiejętności bezpośrednio u jej autora)

• dla małżeństw i osób dorosłych (od 2004r.)
  • dla kleryków WSD obu warszawskich diecezji (od 2010r.do 2018r)
  • dla osób konsekrowanych w Polsce(ss. Loretanki; ss Verbistki) i na Ukrainie (2011 – 2014r.) – ss.Sercanki, ss. Verbistki, oo Paulini

Od 1996r. dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem udzielając konsultacji, pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej rodzicom, małżeństwom, młodzieży i dorosłym w gabinecie prywatnym, a od 2007r także w Psychologiczno – Pastoralnej Poradni DEWAJTIS na Bielanach. Wspiera osoby szukające pomocy w kryzysie rodzinnym lub małżeńskim, w bezradności wychowawczej, osoby poszukujące nowych dróg rozwoju osobistego, szukające pomocy i wsparcia w różnorodnych sytuacjach związanych z relacjami z innymi ludźmi.

Autorka audycji:  ZŁOŚCIĄ CZY MIŁOŚCIĄ (od 2009r.) emitowanej w Radio Warszawa (106,2 FM) aktualnie w piątki o 20:00

W 2009r. ukończyła Studium duchowości na PIŻW /PWTW

2009 -2011 wykładowca PIŻW