„Fasolki rosną na wiosnę” – koncert na przywitanie wiosny

28 marca; 13:00 - 13:30

PAPAJAKIDS

Wiosna za pasem, a my zapraszamy na kolejną dawkę „Złotych Przebojów Fasolek”. Tym razem zaprezentujemy piosenki dla dzieci z lat 80-tych w odmłodzonych aranżacjach. Jakże zaskakująco zabrzmi „Była sobie żabka mała” przy akompaniamencie congi oraz „Mam fryzurę na cebulę” z elementami tańca arabskiego/ tańca brzucha.

Na scenie pojawią się także obco brzmiące instrumenty z rodziny idiofonów: rechotka, agogo, conga, talerze. A samo agogo posłuży nam do nauki odróżniania wysokich i niskich dźwięków.

Nawiązując do piosenki „Małe echo”, dzieci poznają zagadnienie echa, czyli odbijającej się fali dźwięku oraz pogłosu. Do lepszego usłyszenia echa i pogłosu wykorzystamy efekt wokalny, który w specjalny sposób zmieni głos dzieci mówiących do mikrofonu.

W programie:
• Maszeruje wiosna (marsz)
• Ogórek, ogórek (rozpoznawanie warzyw)
• Była sobie żabka mała (gra na idiofonach)
• Mam fryzurę na cebulę (taniec arabski)
• Małe echo (zagadnienie echa i pogłosu)

Czas trwania: 35 minut

Data: