PONIEDZIAŁEK 12.04

WITAM WIOSENNIE W KOLEJNYM TYGODNIU NASZEJ PRZYGODY Z ZABAWĄ I NAUKĄ W DOMU. MAM NADZIEJĘ, ŻE ZAGLĄDACIE NA STRONĘ PRZEDSZKOLA.

W obecnym tygodniu będziemy spotykali się ze zwierzętami- tym razem z ogrodu zoologicznego

1. Posłuchajcie opowiadania „Trampolinek idzie do ZOO”-

Odpowiedzcie na pytania:

Jakie zwierzę chcieli zobaczyć w ZOO Trampolinek  i tygrysek?

-Jakie zwierzęta odwiedzili, szukając tygrysa?

-O co prawdziwy tygrys zapytał pluszowego tygryska?

– Czego nie wolno robić w zoo?

1. Zapraszam do obejrzenia filmiku

„Odgłosy zwierząt” https://www.youtube.com/watch?v=Rerv4Ppfq7U

1. „Gimnastyka smyka” – zestaw ćwiczeń gimnastycznych – dzieci wykonują ćwiczenia gimnastyczne zgodnie z poleceniami dorosłego.
  • „Kocia pobudka” – kotki rozciągają się – przeciągają się, wznoszą ręce wysoko i wspinają się na paluszkach, robią krążenia głową w lewo i prawo.
  • „Koci grzbiet” – dzieci w pozycji na czworakach próbują wyginać kręgosłup w górę (tzw. koci grzbiet), a następnie w dół. Ćwiczenie wykonujemy 10 razy.
  • „Wbijamy pazurki” – dzieci w pozycji na czworakach wyciągają ręce jak najdalej przed siebie, głowę chowają między ramionami. Następnie wracają do pozycji wyjściowej i wyciągają jak najdalej prawą rękę, potem lewą i znów obie. Ćwiczenie wykonujemy 5 razy.
  • „Wąż” – dzieci w leżeniu na brzuchu przenoszą ciężar ciała na ręce i wyginają się jak wąż, wyciągając szyję i głowę do tyłu. Potem kilka sekund przerwy w pozycji leżącej. Ćwiczenie wykonujemy 5 razy.
  • „Ptak – pies” – dzieci w pozycji wyjściowej na czworakach, na przemian wyciągają lewą rękę i prawą nogę, a potem prawą rękę i lewą nogę. Ćwiczenie wykonujemy 10 razy.
  • „Złap swój ogon”– dzieci stoją w lekkim rozkroku i wykonują skręt tułowia raz w lewo, raz w prawo, próbując dotknąć kości ogonowej. Ćwiczenie wykonujemy po 5 razy na każdą stronę.
  • „Kicaj jak królik” – dzieci przyjmują pozycję przysiadu i próbują kicać jak króliki. Dorosły kilkukrotnie zmienia kierunek poruszania się dzieci.
  • „Relaksacja” – dzieci kładą się na dywanie w dowolnej, wygodnej pozycji, zamykają oczy i odpoczywają. Odpoczynek trwa ok. 2 minuty.
  1. Wykonajcie kartę pracy- Lew
  2. A teraz stwórzcie własne Zoo wykorzystując dostępne klocki i zwierzęta.

UDANEJ ZABAWY!

s. Dorota