Aktualności

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice 

Żyjemy w takim pędzie, że nie zwracamy uwagi na rzeczy najważniejsze, bo są najprostsze. Gubimy się nie kochając mądrze najbliższych, a nawet samych siebie. Takie wzorce przekazujemy niechcący naszym maluchom.   

Dzisiaj, żeby żyć spełnionym życiem, trzeba świadomie wybierać z mnóstwa propozycji, które są wokół to, co nam służy a zostawiać to, co nietwórcze, a nawet niszczące.  

Co ciekawe, najważniejsze rzeczy są za darmo: uśmiech, czułość, dobre słowo, czas, a przede wszystkim... relacje międzyludzkie. To one w dużej mierze stanowią o jakości naszego życia.   

Dlatego właśnie chcemy się spotkać by pobyć razem, poznać się i zastanowić, czego dziś potrzebujemy i co sprawia, że stajemy się szczęśliwsi, że kochamy bardziej siebie i innych. Bo życie to sztuka kochania siebie i innych.  

Spotkanie, na które zapraszamy, to będzie dobry czas, który Was uskrzydli do codziennych zmagań z rzeczywistością, pomoże złapać równowagę i odzyskać radość życia.

Chcemy też poznawać sprawdzone metody utrzymywania balansu życiowego, pokoju i pogody ducha. Spojrzymy więc na człowieka całościowo (holistycznie), gdyż jesteśmy całością psycho-fizyczno-duchową. 

Pomoże nam w tym…

Mira Jankowska, doktor teologii i filolog, mentor, ekspert i trener w dziedzinie rozwoju osobistego i relacji międzyludzkich. Twórczyni i rektor Mistrzowskiej Akademii Miłości www.mistrzowska.pl. Autorka audycji radiowych o tematyce społecznej, zwłaszcza więzi męsko-damskich. Absolwentka studiów MBA w Mediolanie. Studiowała też psychoterapię chrześcijańską i zarządzanie ludźmi w firmie. Autorka warsztatów wspierających rozwój osobisty kobiet i mężczyzn oraz trener wystąpień publicznych. Kobieta-instytucja i fascynatka życia, zauroczona człowiekiem, jego możliwościami i efektami zmian, jakie decyduje się on wprowadzać w życiu własnym i w społeczności, w której żyje. Porażki i cierpienia, choć uciążliwe, są według niej szansą na rozwój. Twierdzi, że to, co jest największym brakiem lub przegraną przerobione i zintegrowane staje się skarbem i źródłem mocy. Często właśnie to określa naszą misję życiową. W takim ujęciu każdy ma szansę i wszystko ma wartość. Media uważa za fantastyczną możliwość dotarcia do szerokiego grona osób z bezcennym przekazem, że  każdy jest coś wart i że warto żyć z pasją i w pełni. Prowadzi vloga i wydobywa piękno kobiet poprzez fotografię www.MiraJankowska.pl

Razem z p. Mirą Jankowską przygotowujemy się do cyklu spotkań pt. "Sztuka kochania, czyli o tym, co najważniejsze", który zapoczątkujemy 25 X 2019, pt., w godz. 19-21.  

W programie:  

  • wykład-rozmowa z Mirą Jankowską o tym, co znaczy kochać siebie, innych i Stwórcę
  • małe conieco (kawa, herbata, ciastko - mile widziane własne wypieki  )
  • możliwość adoracji i krótkiej wspólnej modlitwy    

Zapraszamy wszystkich chętnych! Wstęp jest wolny. Szczegóły na plakacie poniżej.  

Wpiszcie się na też listę obecności, by zarezerwować sobie miejsce  

https://forms.gle/ZbfRR7dwTeFTHChj9

Chcemy by Wam i nam było miło i wygodnie  

Przekażcie tę wiadomość dalej tym, którym może się ona przydać.  

Do zobaczenia i z Panem Bogiem!

s. Benia

Więcej o nas

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek przyjęło duchowość maryjną, jako swój styl realizacji chrześcijaństwa.

W życiu Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego Maryja zawsze zajmowała szczególne miejsce.

Maryi poświęcił założone Zgromadzenie. Hasło: «Oto ja służebnica Pańska...» wyraźnie wskazuje na wyróżniającą Służebniczki wartość, jaką jest służba.

"Jako Służebniczki Najświętszej Maryi Panny uczymy się tak jak Ona przez kontemplację tajemnic Chrystusa i Jego życia, każdego dnia odpowiadać na wezwanie Boże do współpracy w dziele zbawienia, śpiesząc z posługą do ludzi...".

Służba to racja, dla której Zgromadzenie istnieje i przez którą kształtuje swoją duchowość, jest ona wyrazem osobiście zaakceptowanej i przeżywanej służby najpierw przez samego Założyciela, a następnie - konsekwentnie - wszystkich sióstr.

W służbie całe Zgromadzenie oraz każda poszczególna siostra dostrzega swą osobistą wartość. Właśnie ta wartość przyczyniła się do wykształtowania takiej formy życia społecznego, jakim jest Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.

Troszczymy się o przyszłość Twojego dziecka