100-lecie Niepodległości

- na Uroczystą Mszę Świętą o godz. 12.00 w kaplicy parafialnej w intencji przedszkola z prośbą o dalszą opiekę naszego Patrona Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego

- ok. godz. 13.00 do sali teatralnej na program patriotyczny „Ta co nie zginęła” w wykonaniu Przedszkolaków

- na uroczyste wręczenie nagród oraz prezentacja prac konkursu plastycznego „Błogosławiony Edmund Bojanowski oczami dziecka”

- „coś słodkiego” od bł. Edmunda Bojanowskiego

nagrobek

SUPER WYDARZENIE!

W środę 7 listopada
dzieci z grup PROMYCZKI i SŁONECZKA udadzą się na wycieczkę na cmentarz przy ul. Mehoffera.

P. Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE opowie nam o zabytkowych pomnikach na tarchomińskim cmentarzu.

Wyjazd autokarem z przedszkola o godz. 9.00 - powrót ok. godz. 11.00

Prosimy o punktualność i ubranie dzieci odpowiednio do pogody.

Edmunt

„Dzieci są niewinne, a przeto szczere, otwarte, czyli charakterem ich jest prostota - wyjawienie się zupełne na zewnątrz tym, czym są wewnątrz.”

Bł. Edmund Bojanowski

Tak patron naszego przedszkola bł. E. Bojanowski widział dzieci.

A jak dzieci widzą Błogosławionego?

Aby się o tym dowiedzieć ogłaszamy konkurs plastyczny
Błogosławiony Edmund Bojanowski oczami dziecka.
Niech nasze pociechy w swej działalności artystycznej
wyrażą to co ukryte w ich wyobraźni.

Szczegóły Konkursu i Regulamin (kliknij tutaj)

s.Maria Żywiec

„Pełni ducha i posłani”

W ramach tygodnia misyjnego gościem w parafii Św. Jakuba Apostoła w Tarchominie będzie
s. Maria Żywiec ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP (starowiejskich). W najbliższy czwartek (25.10.br) po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie z Siostrą Marią, która opowie m.in. o posłudze misyjnej w Zambii, o życiu w głębokim afrykańskim buszu oraz o projekcie budowy szkoły średniej dla dziewcząt w Chamuka.

Serdecznie zapraszamy!!!

Siostry  Służebniczki z Przedszkola
przy ul. Mehoffera 2

W Niedzieli Ogólnopolskiej 42/2018, str. 40-42 znajduje się wywiad
p. Grzegorza Polaka z Siostrą Marią Żywiec. Dostępny również na stronie internetowej:

zebranie rodziców

w czwartek
o godz. 1800

odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci z grupy Boże Słoneczka.

Serdecznie zapraszamy!

Wychowawczynie

Obecność obowiązkowa!!!

W życiu Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego Maryja zawsze zajmowała szczególne miejsce.

"Jako Służebniczki Najświętszej Maryi Panny uczymy się tak jak Ona przez kontemplację tajemnic Chrystusa i Jego życia, każdego dnia odpowiadać na wezwanie Boże do współpracy w dziele zbawienia, śpiesząc z posługą do ludzi...".

Służba to racja, dla której Zgromadzenie istnieje i przez którą kształtuje swoją duchowość, jest ona wyrazem osobiście zaakceptowanej i przeżywanej służby najpierw przez samego Założyciela, a następnie - konsekwentnie - wszystkich sióstr.