• VEHICLES-zadania utrwalające

Pamiętacie jakie pojazdy poznaliśmy ostatnio?

https://www.youtube.com/watch?v=66Ce3ilcAz4

Sprawdźmy, czy Steve zdąży na samolot "PLANE":

https://www.youtube.com/watch?v=6NYdNdjTAFA

Udało mu się?

Poznajcie historię pewnego autka policyjnego, które uważało, że ze wszystkim poradzi sobie samo, bez pomocy pozostałych "rescue cars"-aut z drużyny ratowniczej:

https://www.youtube.com/watch?v=SLy8ZnH6HZA

Karta pracy:

5/6 latki

Będzie potrzebna pomoc rodziców-przygotujcie razem obrazkowy słowniczek pojazdów łącząc obrazki z podpisami. Można przy okazji zadania pokazać i wytłumaczyć jak korzystamy ze słownika wyrazów obcych.

https://www.anglomaniacy.pl/pdf/transportPT1.pdf

Pozdrawiam,

Anna Moszczyńska

Logowanie

Więcej o nas

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek przyjęło duchowość maryjną, jako swój styl realizacji chrześcijaństwa.

W życiu Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego Maryja zawsze zajmowała szczególne miejsce.

Maryi poświęcił założone Zgromadzenie. Hasło: «Oto ja służebnica Pańska...» wyraźnie wskazuje na wyróżniającą Służebniczki wartość, jaką jest służba.

"Jako Służebniczki Najświętszej Maryi Panny uczymy się tak jak Ona przez kontemplację tajemnic Chrystusa i Jego życia, każdego dnia odpowiadać na wezwanie Boże do współpracy w dziele zbawienia, śpiesząc z posługą do ludzi...".

Służba to racja, dla której Zgromadzenie istnieje i przez którą kształtuje swoją duchowość, jest ona wyrazem osobiście zaakceptowanej i przeżywanej służby najpierw przez samego Założyciela, a następnie - konsekwentnie - wszystkich sióstr.

W służbie całe Zgromadzenie oraz każda poszczególna siostra dostrzega swą osobistą wartość. Właśnie ta wartość przyczyniła się do wykształtowania takiej formy życia społecznego, jakim jest Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.

Troszczymy się o przyszłość Twojego dziecka