• TOYS 

 

Hello,

dziś chyba ulubiony temat dzieci-TOYS/zabawki :)

Zapoznajcie się za slownictwem:

https://www.youtube.com/watch?v=8-SWzpdcl6E

https://www.youtube.com/watch?v=RjRbX4UTOG8

What's in the box? Co ukryło się w pudełku?

https://www.youtube.com/watch?v=BoJBeGUHGv8

Propozycja zabawy utrwalającej:

Wykorzystajcie zabawki, których nazwy pojawiały się w materiałach powyżej. Większość dzieci będzie miała pewnie: a ball, a doll, a teddy bear, cars, a plane, a train, a book, blocks (klocki), a dinosaur,itp.

Zadawajcie kolejno pytania: "What is it?" Dziecko powinno odpowiedzieć "It's a car/plane/itd"

Utrudniamy zadanie: chowamy zabawkę do worka/bawełnianej siatki na zakupy i zadajemy pytanie "What is is?" Dziecko na podstawie zmysłu dotyku musi udzielić odpowiedzi.

A na koniec interaktywne memory:

https://www.eslgamesplus.com/toys-vocabulary-esl-memory-game/

Have fun!

Anna Moszczyńska

Logowanie

Więcej o nas

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek przyjęło duchowość maryjną, jako swój styl realizacji chrześcijaństwa.

W życiu Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego Maryja zawsze zajmowała szczególne miejsce.

Maryi poświęcił założone Zgromadzenie. Hasło: «Oto ja służebnica Pańska...» wyraźnie wskazuje na wyróżniającą Służebniczki wartość, jaką jest służba.

"Jako Służebniczki Najświętszej Maryi Panny uczymy się tak jak Ona przez kontemplację tajemnic Chrystusa i Jego życia, każdego dnia odpowiadać na wezwanie Boże do współpracy w dziele zbawienia, śpiesząc z posługą do ludzi...".

Służba to racja, dla której Zgromadzenie istnieje i przez którą kształtuje swoją duchowość, jest ona wyrazem osobiście zaakceptowanej i przeżywanej służby najpierw przez samego Założyciela, a następnie - konsekwentnie - wszystkich sióstr.

W służbie całe Zgromadzenie oraz każda poszczególna siostra dostrzega swą osobistą wartość. Właśnie ta wartość przyczyniła się do wykształtowania takiej formy życia społecznego, jakim jest Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.

Troszczymy się o przyszłość Twojego dziecka