WITAJCIE SŁONECZKA W KOLEJNYM TYGODNIU NASZEJ PRZYGODY Z ZABAWĄ I NAUKĄ W DOMU

Przez kolejne cztery dni będziemy spotykać się ze zwierzętami z wiejskiego podwórka.

1. Na początek obejrzyjcie sobie film edukacyjny

https://www.youtube.com/watch?v=xrgowwp1V-U

po obejrzeniu opowiedzcie rodzicom jakie zwierzęta mieszkają na wiejskim podwórku, naśladujcie ich odgłosy i powiedzcie jaki pożytek z tych zwierząt ma człowiek. A dla dociekliwych więcej zwierząt i ciekawostek na ich temat w załączniku: zwierzęta wiejskie.

(Naszym celem było poszerzenie wiadomości na temat zwierząt żyjących na wsi oraz doskonalenie umiejętności wypowiadania się na podany temat)

2. A teraz pobawcie się w zabawę „Poruszam się jak…” – dorosły podaje nazwę zwierzęcia z wiejskiego podwórka a dziecko naśladuje jego odgłos i ruchy (koń – kląskanie i szybkie poruszanie się na czworaka, królik – kic, kic i wykonywanie skoków, kura – ko, ko, ko i pchodzenie z równoczesnym machaniem ramionami i tak dalej aby dziecko mogło ćwiczyć różne partie ciała)

(Cel – rozwój sprawności ruchowej)

3. Następnie polecam zabawę „Tyle kroków ile głosek…” – dziecko patrzy na obrazek zwierzęcia np. z poprzedniego załacznika i podaje jego nazwę, dzieli nazwę na głoski (6 – latki), lub sylaby (5 – latki) i robi tyle kroków, podskoków lub przysiadów ile jest głosek lub sylab w nazwie.

(Cel – doskonalenie umiejętności analizy głoskowej i sylabowej)

4. Wykonajcie zadania z Kart pracy str. 78, 79, a jeśli ktoś nie ma to może wykonać następujące zadania: narysować zwierzątka po śladzie zwierzęta - grafomotoryka lub ułożyć puzzle - w zagrodzie.

5. Proponuję również zabawę w wiejską zagrodę zabawkami, które macie w domu. Z klocków można zbudować zagrody dla zwierząt, umieścić w nich zabawkowe zwierzątka (jeśli jakiegoś zwierzątka Wam brakuje to samodzielnie narysujcie i wytnijcie). Ułóżcie również krótką historyjkę i opowiedzcie ją rodzicom.

UDANEJ ZABAWY!

p. Monika

Logowanie

Więcej o nas

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek przyjęło duchowość maryjną, jako swój styl realizacji chrześcijaństwa.

W życiu Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego Maryja zawsze zajmowała szczególne miejsce.

Maryi poświęcił założone Zgromadzenie. Hasło: «Oto ja służebnica Pańska...» wyraźnie wskazuje na wyróżniającą Służebniczki wartość, jaką jest służba.

"Jako Służebniczki Najświętszej Maryi Panny uczymy się tak jak Ona przez kontemplację tajemnic Chrystusa i Jego życia, każdego dnia odpowiadać na wezwanie Boże do współpracy w dziele zbawienia, śpiesząc z posługą do ludzi...".

Służba to racja, dla której Zgromadzenie istnieje i przez którą kształtuje swoją duchowość, jest ona wyrazem osobiście zaakceptowanej i przeżywanej służby najpierw przez samego Założyciela, a następnie - konsekwentnie - wszystkich sióstr.

W służbie całe Zgromadzenie oraz każda poszczególna siostra dostrzega swą osobistą wartość. Właśnie ta wartość przyczyniła się do wykształtowania takiej formy życia społecznego, jakim jest Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.

Troszczymy się o przyszłość Twojego dziecka