Kochani, witam Was w nowym tygodniu,

to już Wielki Tydzień, bezpośrednie przygotowanie do obchodów Świąt Wielkanocnych.

 

Rozkręcamy się technicznie i dziś na facebooku s. Benia poprowadzi katechezę. Dla tych którzy korzystają ze strony internetowej, katecheza będzie tutaj w dotychczasowej formie. Zapraszam :)

 

Wczoraj, Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.

Ten czas będzie wyjątkowym okresem przyglądania się miłości Jezusa i dziękowania Mu za tę Jego miłość.

Obejrzyjcie filmik, który opowiada o wielkich dniach tego tygodnia.

https://youtu.be/RM6YAfIl6Z4

Najważniejszymi dniami w Wielkim Tygodniu jest Niedziela Palmowa oraz Triduum Paschalne. W Niedzielę Palmową dostrzegamy, jak zmienny potrafi być człowiek. Świadczy o tym postawa ludzi z czasów Jezusa, którzy najpierw śpiewali „hosanna" na Jego cześć, a kilka dni później ci sami ludzie krzyczeli do Piłata: „ukrzyżuj Go!". Ale Bóg się nami nigdy nie zniechęca. On nigdy nie szantażuje nas wycofaniem miłości. Nigdy nie mówi, że jeśli będziemy źle postępować, to On nas przestanie kochać. Bóg jest przyjacielem wiernym i cierpliwym, który nigdy się nami nie zniechęca i który troszczy się o nas nawet wtedy, gdy skazujemy Go na śmierć.

 

Ostatnia Wieczerza -obraz

Wielki Czwartek to dzień, który pokazuje nam, że Bóg kocha każdego z nas jeszcze bardziej niż najlepsi nawet rodzice. Jezus zupełnie zaskakuje nas swoją miłością. On wie, że tego wieczoru zostanie zdradzony, że opuszczą Go nawet najbliżsi Jego uczniowie i że tym razem pozwoli się aresztować. Mimo to w czasie Ostatniej Wieczerzy nie myśli o sobie, lecz o tym, co stanie się z nami po Jego śmierci na krzyżu. Żeby nie zostawić nas sierotami - zanim odejdzie - znajduje sposób, by z nami pozostać i to aż do skończenia świata. Właśnie dlatego ustanawia sakrament Eucharystii, w którym zostaje z ludźmi pod postaciami chleba i wina.

Ciało Chrystusa      Krew Chrystusa

Im bardziej ktoś nas kocha, tym bardziej chce być blisko nas. Najbardziej kocha nas Jezus i dlatego pozostaje najbliżej nas, czyli tak blisko, że w komunii świętej możemy przytulić się do Niego i karmić się Jego obecnością tak, jak nasze ciała karmimy chlebem. 

Popatrzcie co dokładnie wydarzyło się tego wieczoru:

https://youtu.be/0mJ7sCDOej4

Opowiedzcie rodzicom co wydarzyło się podczas Ostatniej Wieczerzy. Dlaczego jest to dzień miłości? Kiedy dokonuje się pamiątka tego wydarzenia?

W kolejnych dniach opowiemy sobie dalszy ciąg tej historii miłości, jaką Bóg objawia ludziom.

Pokolorujcie obrazek przedstawiający wydarzenia z Wieczernika. 

w Wieczerniku - kolorowanka

S. Benia proponuje Wam przypomnienie piosenki o cudzie Eucharystii: Im więcej mam lat    Kiedyś wino i chleb

 

Jeśli ktoś z Was chce się dowiedzieć, jak przygotowują się do Wielkanocy Kaszubi, to zapraszam pod ten link: https://youtu.be/J_pif7Lmv9k 

 

 

Teraz poćwiczymy sobie naszą orientację. Oznaczcie sobie prawą rękę, np. sznureczkiem, gumką itp., i zapamiętajcie, że ta oznaczona ręka to prawa, a nieoznaczona-lewa. Jeśli już pamiętacie, to pokazujcie i śpiewajcie.prawa-lewa

 

Uwaga, ćwiczymy dobry słuch. Kto z was rozpozna i nazwie te odgłosy??? sekwencja odgłosów 1

To nie było trudne, prawda? Teraz posłuchajcie jeszcze raz i naśladujcie te odgłosy.

Prościzna???? Jasne.

A teraz słuchamy jeszcze raz, ale czekamy do końca nagrania i naśladujemy po kolei te odgłosy.

Słuchamy czwarty raz (do końca nagrania) i wymieniamy kto po kolei wydawał te odgłosy.

Komu się udało???

To w nagrodę jeszcze jedna zagadka dźwiękowa, którą wykonujemy tak jak poprzednią. sekwencja odgłosów 2

Zachęcam do aktywności plastycznej. Kolorujcie, wycinajcie, lepcie z plasteliny, przyozdabiajcie dom na Święta. Wiem, że niektórzy mają już sporo w kolekcji ozdób świątecznych. Niech zapachnie życiem i wiosną. Bo te święta to święta życia i miłości, którą daje nam Bóg.

Dziękujemy za prace nadesłane na konkurs, wkrótce rozstrzygnięcie!!

Nie wiem, jak komisja poradzi sobie z tym zadaniem, bo według mnie wszystkie są cudowne.

Zresztą sami zobaczycie niedługo w galerii.

 

Pozdrawiam, z Bogiem, s. Marta

Logowanie

Więcej o nas

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek przyjęło duchowość maryjną, jako swój styl realizacji chrześcijaństwa.

W życiu Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego Maryja zawsze zajmowała szczególne miejsce.

Maryi poświęcił założone Zgromadzenie. Hasło: «Oto ja służebnica Pańska...» wyraźnie wskazuje na wyróżniającą Służebniczki wartość, jaką jest służba.

"Jako Służebniczki Najświętszej Maryi Panny uczymy się tak jak Ona przez kontemplację tajemnic Chrystusa i Jego życia, każdego dnia odpowiadać na wezwanie Boże do współpracy w dziele zbawienia, śpiesząc z posługą do ludzi...".

Służba to racja, dla której Zgromadzenie istnieje i przez którą kształtuje swoją duchowość, jest ona wyrazem osobiście zaakceptowanej i przeżywanej służby najpierw przez samego Założyciela, a następnie - konsekwentnie - wszystkich sióstr.

W służbie całe Zgromadzenie oraz każda poszczególna siostra dostrzega swą osobistą wartość. Właśnie ta wartość przyczyniła się do wykształtowania takiej formy życia społecznego, jakim jest Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.

Troszczymy się o przyszłość Twojego dziecka