WITAJCIE! WITAJCIE!

DZIŚ BĘDZIE LITERKOWO, MUZYCZNIE, I PLASTYCZNIE

1. Sześciolatki oraz chętne pięciolatki zapraszam do obejrzenia filmiku

CZY JUŻ WIECIE Z JAKĄ LITERKĄ CHCĘ WAS DZIŚ ZAPOZNAĆ? TAK, TAK TO LITERA F,f.

Przypomnijcie sobie z jakiej literki powstało F i jak do tego doszło, nie zapomnijcie opowiedzieć o tym rodzicom. Powiedzcie również w jakich przedmiotach nasza litera się ukryła a potem poszukajcie jej w domu. Zdradzę Wam tajemnicę u mnie ukryła się na framudze okna. Co to jest Framuga? To ta biała część dookoła szyby. O i wyszło mi F jak framuga. Pobawcie się również w podawanie wyrazów rozpoczynających się na F. Możecie też pobawić się w pisanie litery F, f na podłodze, stole, dywanie, w kaszy lub mące jeśli mama się zgodzi (wzór znajdziecie w Kartach pracy lub w tym załączniku litera f) Można również ozdobić tę literę według własnego pomysłu ozdobna litera f. A dla wytrwałych polecam zadania
w Kartach pracy str. 60, 61, 62, 63, 64. Kto nie ma dostępu do Kart Pracy to może pobawić się w detektywa i poszukiwać F, f w tekstach ze starych gazet. Pamiętajcie nie trzeba robić wszystkiego i nie wszystko na raz!

(Naszym pierwszym celem było nabywanie kompetencji językowych)

2. Pamiętacie zabawy z Panem Miłoszem? Kto ma ochotę na ruch?

(A teraz dzieci rozwijały sprawność fizyczną)

3. A teraz obiecana plastyka.

Pisanka plątanka pisanka-plątanka a jeśli odebraliście książeczki z przedszkola to jest tam dodatkowa karta z żółciutkim kurczaczkiem. Lub propozycje z Internetu

(Trzecim celem było doskonalenie sprawności manualnej)

4. I na koniec kilka kolorowanek kodowanek kodowanka

(Punkt 4 to odkodowywanie informacji)