WITAJCIE! WITAJCIE!

DZIŚ BĘDZIE LITERKOWO, MUZYCZNIE, I PLASTYCZNIE

1. Sześciolatki oraz chętne pięciolatki zapraszam do obejrzenia filmiku

https://www.youtube.com/watch?v=e5pRuzVeyYA

CZY JUŻ WIECIE Z JAKĄ LITERKĄ CHCĘ WAS DZIŚ ZAPOZNAĆ? TAK, TAK TO LITERA F,f.

Przypomnijcie sobie z jakiej literki powstało F i jak do tego doszło, nie zapomnijcie opowiedzieć o tym rodzicom. Powiedzcie również w jakich przedmiotach nasza litera się ukryła a potem poszukajcie jej w domu. Zdradzę Wam tajemnicę u mnie ukryła się na framudze okna. Co to jest Framuga? To ta biała część dookoła szyby. O i wyszło mi F jak framuga. Pobawcie się również w podawanie wyrazów rozpoczynających się na F. Możecie też pobawić się w pisanie litery F, f na podłodze, stole, dywanie, w kaszy lub mące jeśli mama się zgodzi (wzór znajdziecie w Kartach pracy lub w tym załączniku litera f) Można również ozdobić tę literę według własnego pomysłu ozdobna litera f. A dla wytrwałych polecam zadania
w Kartach pracy str. 60, 61, 62, 63, 64. Kto nie ma dostępu do Kart Pracy to może pobawić się w detektywa i poszukiwać F, f w tekstach ze starych gazet. Pamiętajcie nie trzeba robić wszystkiego i nie wszystko na raz!

(Naszym pierwszym celem było nabywanie kompetencji językowych)

2. Pamiętacie zabawy z Panem Miłoszem? Kto ma ochotę na ruch?

https://www.youtube.com/watch?v=vjnvB9gEDmA

(A teraz dzieci rozwijały sprawność fizyczną)

3. A teraz obiecana plastyka.

Pisanka plątanka pisanka-plątanka a jeśli odebraliście książeczki z przedszkola to jest tam dodatkowa karta z żółciutkim kurczaczkiem. Lub propozycje z Internetu

http://www.kreatywniewdomu.pl/2020/03/baranek-z-plasteliny.html

(Trzecim celem było doskonalenie sprawności manualnej)

4. I na koniec kilka kolorowanek kodowanek kodowanka

(Punkt 4 to odkodowywanie informacji)

PAMIĘTAJCIE WSZYSTKO W MIARĘ MOŻLIWOŚCI, ZAINTERESOWAŃ I CHĘCI

DO NASTĘPNEGO SPOTKANIA

Tęsknię za Wami p. Monika

Logowanie

Więcej o nas

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek przyjęło duchowość maryjną, jako swój styl realizacji chrześcijaństwa.

W życiu Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego Maryja zawsze zajmowała szczególne miejsce.

Maryi poświęcił założone Zgromadzenie. Hasło: «Oto ja służebnica Pańska...» wyraźnie wskazuje na wyróżniającą Służebniczki wartość, jaką jest służba.

"Jako Służebniczki Najświętszej Maryi Panny uczymy się tak jak Ona przez kontemplację tajemnic Chrystusa i Jego życia, każdego dnia odpowiadać na wezwanie Boże do współpracy w dziele zbawienia, śpiesząc z posługą do ludzi...".

Służba to racja, dla której Zgromadzenie istnieje i przez którą kształtuje swoją duchowość, jest ona wyrazem osobiście zaakceptowanej i przeżywanej służby najpierw przez samego Założyciela, a następnie - konsekwentnie - wszystkich sióstr.

W służbie całe Zgromadzenie oraz każda poszczególna siostra dostrzega swą osobistą wartość. Właśnie ta wartość przyczyniła się do wykształtowania takiej formy życia społecznego, jakim jest Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.

Troszczymy się o przyszłość Twojego dziecka