Ćwiczenia grafomotoryczne.

Ważne w przygotowaniu do pisania jest kreślenie obrazków i wzorów po śladzie oraz szlaczków w liniaturze: prostych, falistych, zygzakowatych, literopodobnych, po śladzie a potem samodzielnie.

Zachęcam aby codziennie wykonać jakąś kartę ze szlaczkami stosownie do poziomu i umiejętności grafomotorycznych dziecka. Ważne aby wykonywać je starannie, lepiej mało ale dokładnie.

Ważny jest poprawny uchwyt narzędzia pisarskiego i prawidłowa postawa ciała PRZY STOLIKU.

prawidlowy chwyt kredki

 

https://youtu.be/OCagCzNtcXs - kilka wyjaśnień i sposobów na poprawny uchwyt.

 

 W internecie jest poro takich szlaczków do wydrukowania. Polecam stronę http://bystredziecko.pl/grafomotoryka-rysowanie-po-sladzie/ Po prawej stronie są rodzaje zadań do wyboru, nie tylko grafomotoryka.

Logowanie

Więcej o nas

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek przyjęło duchowość maryjną, jako swój styl realizacji chrześcijaństwa.

W życiu Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego Maryja zawsze zajmowała szczególne miejsce.

Maryi poświęcił założone Zgromadzenie. Hasło: «Oto ja służebnica Pańska...» wyraźnie wskazuje na wyróżniającą Służebniczki wartość, jaką jest służba.

"Jako Służebniczki Najświętszej Maryi Panny uczymy się tak jak Ona przez kontemplację tajemnic Chrystusa i Jego życia, każdego dnia odpowiadać na wezwanie Boże do współpracy w dziele zbawienia, śpiesząc z posługą do ludzi...".

Służba to racja, dla której Zgromadzenie istnieje i przez którą kształtuje swoją duchowość, jest ona wyrazem osobiście zaakceptowanej i przeżywanej służby najpierw przez samego Założyciela, a następnie - konsekwentnie - wszystkich sióstr.

W służbie całe Zgromadzenie oraz każda poszczególna siostra dostrzega swą osobistą wartość. Właśnie ta wartość przyczyniła się do wykształtowania takiej formy życia społecznego, jakim jest Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.

Troszczymy się o przyszłość Twojego dziecka