Temat dnia: Laurka dla mamy

Kochani, witam w kolejnym dniu przygotowań do Święta Mamy i Taty

- tym razem wirtualnie

- Krótki wierszyk- nauczcie się go na pamięć:

Mamo, Tato co Wam dam

Jedno serce, które mam,

A w tym sercu róży kwiat

Mamo, Tato żyjcie sto lat!

- Piosenka dla mamy i taty:

zyczenia dla mamy i taty audio

- Matematycznie proponuję dziś proste kodowanie.

Na kartce rysujemy prostokąt i dzielimy go na okienka 4 x 6. W lewym dolnym rogu schematyczny rysunek dzieci. W prawym górnym rogu- rysunek rodziców. Można dać dziecku pionek do gry. Jeśli nie zna cyferek, czytamy dziecku- ile pól ma się przesunąć, by dojść do rodziców.

kodowanie - rodzina

- Czas na laurkę- dziś dla Mamy. Na razie przygotujcie. Wręczać będziemy w dniu jej święta. Podaję kilka propozycji, wybierzcie to co wam się podoba. Kartkę składamy na pół. Można narysować samemu kwiatek, albo serce. A można tak jak w załącznikach.

załącznik 3 załącznik 4

- i jeszcze gimnastyka z mamą

https://www.youtube.com/watch?v=ZvvewNwtu_c

Pozdrawiam cieplutko   s. Dorota

Logowanie

Więcej o nas

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek przyjęło duchowość maryjną, jako swój styl realizacji chrześcijaństwa.

W życiu Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego Maryja zawsze zajmowała szczególne miejsce.

Maryi poświęcił założone Zgromadzenie. Hasło: «Oto ja służebnica Pańska...» wyraźnie wskazuje na wyróżniającą Służebniczki wartość, jaką jest służba.

"Jako Służebniczki Najświętszej Maryi Panny uczymy się tak jak Ona przez kontemplację tajemnic Chrystusa i Jego życia, każdego dnia odpowiadać na wezwanie Boże do współpracy w dziele zbawienia, śpiesząc z posługą do ludzi...".

Służba to racja, dla której Zgromadzenie istnieje i przez którą kształtuje swoją duchowość, jest ona wyrazem osobiście zaakceptowanej i przeżywanej służby najpierw przez samego Założyciela, a następnie - konsekwentnie - wszystkich sióstr.

W służbie całe Zgromadzenie oraz każda poszczególna siostra dostrzega swą osobistą wartość. Właśnie ta wartość przyczyniła się do wykształtowania takiej formy życia społecznego, jakim jest Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.

Troszczymy się o przyszłość Twojego dziecka