Temat zajęć: Wszyscy dla wszystkich

Wszystkich witamy- do zabawy zapraszamy

Dziś podsumowanie- mówimy o wszystkich zawodach. Każda praca jest ważna i potrzebna. Dobrze, że są różne zawody.

 

Posłuchajcie wiersza:

https://www.youtube.com/watch?v=SM_wKJ0roQQ

Murarz domy buduje,
Krawiec szyje ubrania,
Ale gdzieżby co uszył,
Gdyby nie miał mieszkania?

A i murarz by przecie
Na robotę nie ruszył,
Gdyby krawiec mu spodni
I fartucha nie uszył.

Piekarz musi mieć buty,
Więc do szewca iść trzeba,
No, a gdyby nie piekarz,
Toby szewc nie miał chleba.

Tak dla wspólnej korzyści
I dla dobra wspólnego
Wszyscy muszą pracować,
Mój maleńki kolego.

- Jakie zawody były wymienione w wierszu?

 

- Jeszcze o zawodach- tym razem w bajce https://www.youtube.com/watch?v=zYkJUgCDdyc

 

- Teraz trochę rytmu. Przygotujcie coś do wystukiwania rytmu np. miskę, pudełko i grzechotkę- można zrobić z jajka niespodzianki, słoiczka.

https://www.youtube.com/watch?v=efnUpTjOEgc

 

- Zaczarowany worek. Do woreczka wkładamy przedmioty, które kojarzą się z różnymi zawodami. Dziecko dotykiem rozpoznaje co to za przedmiot. Jeśli wie, mówi w jakim zawodzie ten przedmiot jest potrzebny.

 

- Jako pracę plastyczną wykonaj pacynkę. Wybierz jedną postać, pokoloruj, starsze dzieci mogą wyciąć same. Poproś dorosłego o wycięcie kółek to będą miejsca na twoje paluszki. Zabawka gotowa. załącznik

- I jeszcze zabawy ruchowo- naśladowcze

https://www.youtube.com/watch?v=FPYZlXF1omE

To wszystko na ten tydzień. Pozdrowienia i całuski dla dzieci. s. Dorota

Logowanie

Więcej o nas

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek przyjęło duchowość maryjną, jako swój styl realizacji chrześcijaństwa.

W życiu Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego Maryja zawsze zajmowała szczególne miejsce.

Maryi poświęcił założone Zgromadzenie. Hasło: «Oto ja służebnica Pańska...» wyraźnie wskazuje na wyróżniającą Służebniczki wartość, jaką jest służba.

"Jako Służebniczki Najświętszej Maryi Panny uczymy się tak jak Ona przez kontemplację tajemnic Chrystusa i Jego życia, każdego dnia odpowiadać na wezwanie Boże do współpracy w dziele zbawienia, śpiesząc z posługą do ludzi...".

Służba to racja, dla której Zgromadzenie istnieje i przez którą kształtuje swoją duchowość, jest ona wyrazem osobiście zaakceptowanej i przeżywanej służby najpierw przez samego Założyciela, a następnie - konsekwentnie - wszystkich sióstr.

W służbie całe Zgromadzenie oraz każda poszczególna siostra dostrzega swą osobistą wartość. Właśnie ta wartość przyczyniła się do wykształtowania takiej formy życia społecznego, jakim jest Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.

Troszczymy się o przyszłość Twojego dziecka