• FAMILY-interactive games

 

Hello,

Dziś utrwalamy słownictwo z zakresu FAMILY-RODZINA. Zapraszam do odwiedzenia kilku stron, gdzie będziecie mogli zagrać w interaktywne gry:

1.Memory-dopasuj obrazek do napisu:

https://www.freddiesville.com/games/family-members-memory-game/

Zróbcie swoje własne MEMORY CARDS:

https://www.anglomaniacy.pl/pdf/familyM.pdf

Jeżeli macie możliwosc, wydrukujcie i pokolorujcie karty obrazkowe, nastepnie rozetnijcie wzdłuz linii. Starszaki dopasowują obrazek ze słowkiem po angielsku (that is a match-to będzie wasza para), natomiast dzieci młodsze szukają par takich samych obrazków (rodzice drukują 2razy, zeby powstały pary). Rodzice powtarzają za kazdym razem słówko po angielsku przy odkrywanej karcie, oczekując powtórzenia od dziecka. Mozna zadawać pytania pomocnicze, np. "Where is daddy/sister/aunt..?" Dodawać otuchy jezeli sie nie uda:"That's ok...don't worry!" Pogratulować trafienia:"Good job!" Wydawac polecenia:"Find sister/mommy..."

Have fun playing together!

Anna Moszczyńska

Logowanie

Więcej o nas

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek przyjęło duchowość maryjną, jako swój styl realizacji chrześcijaństwa.

W życiu Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego Maryja zawsze zajmowała szczególne miejsce.

Maryi poświęcił założone Zgromadzenie. Hasło: «Oto ja służebnica Pańska...» wyraźnie wskazuje na wyróżniającą Służebniczki wartość, jaką jest służba.

"Jako Służebniczki Najświętszej Maryi Panny uczymy się tak jak Ona przez kontemplację tajemnic Chrystusa i Jego życia, każdego dnia odpowiadać na wezwanie Boże do współpracy w dziele zbawienia, śpiesząc z posługą do ludzi...".

Służba to racja, dla której Zgromadzenie istnieje i przez którą kształtuje swoją duchowość, jest ona wyrazem osobiście zaakceptowanej i przeżywanej służby najpierw przez samego Założyciela, a następnie - konsekwentnie - wszystkich sióstr.

W służbie całe Zgromadzenie oraz każda poszczególna siostra dostrzega swą osobistą wartość. Właśnie ta wartość przyczyniła się do wykształtowania takiej formy życia społecznego, jakim jest Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.

Troszczymy się o przyszłość Twojego dziecka