• FAMILY-interactive games

Hello,

Dziś utrwalamy słownictwo z zakresu FAMILY-RODZINA. Zapraszam do odwiedzenia kilku stron, gdzie będziecie mogli zagrać w interaktywne gry:

1.Memory-dopasuj obrazek do napisu:

Zróbcie swoje własne MEMORY CARDS:

Jeżeli macie możliwosc, wydrukujcie i pokolorujcie karty obrazkowe, nastepnie rozetnijcie wzdłuz linii. Starszaki dopasowują obrazek ze słowkiem po angielsku (that is a match-to będzie wasza para), natomiast dzieci młodsze szukają par takich samych obrazków (rodzice drukują 2razy, zeby powstały pary). Rodzice powtarzają za kazdym razem słówko po angielsku przy odkrywanej karcie, oczekując powtórzenia od dziecka. Mozna zadawać pytania pomocnicze, np. "Where is daddy/sister/aunt..?" Dodawać otuchy jezeli sie nie uda:"That's ok...don't worry!" Pogratulować trafienia:"Good job!" Wydawac polecenia:"Find sister/mommy..."

Have fun playing together!

Anna Moszczyńska