Wiosna w ogrodzie

Witam dzieci już kolejny raz- to ostatni pakiet na ten tydzień.

  • Zabawa- Idzie zuch

Zaczniemy od gimnastyki- rodzice będą wam odczytywać ćwiczenie , a wy spróbujcie je wykonać;

- Przygotowujemy ogródek do sadzenia kwiatów. Wbij łopatę w ziemię, popchnij nogą, odwróć wraz z ziemią ( skłon tułowia z ruchem ramion)

- Sadzenie kwiatów. Idziesz jakbyś miał sadzić kwiaty, co chwilę wykonujesz przysiad(ćwiczymy odc. lędźwiowy)

-Podlewanie kwiatów. Trzymamy w obu dłoniach, wyciągniętych przed sobą konewkę . Zataczamy szeroki łuk, raz w lewo, raz w prawo

-Cieszymy się, że kwiaty rosną- podskakujemy

- Maszerujemy po wysokiej trawie, wysoko unosimy kolana, by jak najmniej podeptać trawę.

 

  • Porozmawiajmy z dzieckiem co robimy wiosną w ogrodzie: kopiemy, siejemy, podlewamy, grabimy, przycinamy, kosimy, zbieramy plony.

Pan, który pracuje w ogrodzie to ogrodnik. Do swej pracy potrzebuje narzędzi: taczki, łopaty, grabi, kosiarki, konewki, motyki, rękawic.

A roślina do wzrostu potrzebuje wody, światła, słońca, ciepła i ziemi.

 

  • Zakładamy wiosenne hodowle – można włożyć do słoika cebulę, fasolkę. ( słoik jest dobrym rozwiązaniem, dziecko będzie miało możliwość obserwować część podziemną) można również sadzić w ziemi.
  • Z wyprawki opowiedzcie rodzicom co dzieje się na obrazkach – karta D https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/oia-a-wyp/mobile/index.html#p=73
  • Jako pogłębienie tematu proponuję obejrzenie filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=HKbblzMIIEo- wędrówki skrzata borówki
  • Do utrwalania tematów już przerabianych w przedszkolu proponuję filmik - przeciwieństwa https://www.youtube.com/watch?v=QhBK5z2ERP8
  • Na melodię- „Krakowiaczek jeden” śpiewamy: „Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela i znowu początek”. Utrwalamy też nazwy pór roku.

W wychowaniu religijnym w miesiącu marcu wspominamy św. Józefa i Zwiastowanie Maryi- za 9 miesięcy- Boże Narodzenie. Zachęcam , oczywiście dla chętnych, obejrzenie filmików przybliżających postać św. Józefa i Maryi w scenie Zwiastowania

https://drive.google.com/file/d/1ykvcAbHw0hv1lgDznZNL2ZirExBw1nJv/view?usp=sharing

https://www.youtube.com/watch?v=LoLoMDY_mM0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2Mdy2XnQ2fzi1bQsd7Cvs075fHI7gDQjjC-cWt2H1QOhLuAFyLXTpvSZM

Logowanie

Więcej o nas

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek przyjęło duchowość maryjną, jako swój styl realizacji chrześcijaństwa.

W życiu Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego Maryja zawsze zajmowała szczególne miejsce.

Maryi poświęcił założone Zgromadzenie. Hasło: «Oto ja służebnica Pańska...» wyraźnie wskazuje na wyróżniającą Służebniczki wartość, jaką jest służba.

"Jako Służebniczki Najświętszej Maryi Panny uczymy się tak jak Ona przez kontemplację tajemnic Chrystusa i Jego życia, każdego dnia odpowiadać na wezwanie Boże do współpracy w dziele zbawienia, śpiesząc z posługą do ludzi...".

Służba to racja, dla której Zgromadzenie istnieje i przez którą kształtuje swoją duchowość, jest ona wyrazem osobiście zaakceptowanej i przeżywanej służby najpierw przez samego Założyciela, a następnie - konsekwentnie - wszystkich sióstr.

W służbie całe Zgromadzenie oraz każda poszczególna siostra dostrzega swą osobistą wartość. Właśnie ta wartość przyczyniła się do wykształtowania takiej formy życia społecznego, jakim jest Zgromadzenie Sióstr Służebniczek.

Troszczymy się o przyszłość Twojego dziecka