Język angielski

W dniu 30.11.2020 dzieci w naszym przedszkolu wzięły udział w kosmicznej lekcji języka angielskiego. Polecieliśmy rakietą w kosmos i przywieźliśmy pasażera na gapę! Zabraliśmy ze sobą na Ziemię prawdziwego kosmicznego robota! Photon nie wiedział nic o naszych ziemskich zwyczajach, ale dzieci nauczyły robocika jak należy się przywitać, zapytały go o imię i o jego samopoczucie, pokazały mu jak się pożegnać, ale przede wszystkim  jak rozpoznać i nazwać kolory, a wszystko to po angielsku.

Zabawy z robotem edukacyjnym Photonem skupiały się na zmysłach wzroku i słuchu. Robot wydawał różnorakie dźwięki,  często zmieniał kolory, reagował na światło i ciemność, ponadto na zajęciach został wykorzystany mini projektor  (symulacja lotu w kosmos), oraz fragment utworu muzycznego autorstwa Jean Michel Jarre pt.”Oxygene part 1 . Dzieci modulowały również odpowiednio głos wydając polecenia (głośno/cicho). Dotyk dzieci sprawiał, że Photon wydawał dźwięki i zmieniał kolory.

Zabawy z robotem pomogły dzieciom utrwalić nazwy kolorów, przećwiczyć zadawanie pytań „What’s your name?”, „How are you?”, „ What’s this colour?”. Pomógł również zapanować nad niełatwymi emocjami związanymi z czekaniem na swoją kolej oraz skupieniu się na dokładnym wykonaniu polecenia nauczyciela. Photon wzbudził dużo pozytywnych emocji i ekscytacji wśród dzieci. Na zakończenie dzisiejszych zajęć nasz gość zostawił dzieciom swoje „zdjęcie”. Dzieci wykonały pracę plastyczną-łączenie kropek i kolorowanie swojego własnego Photona.

Zabawy z Photonem były kolejnymi zajęciami wykorzystującymi zabawy sensoryczne na języku angielskim. Na pierwszych zajęciach dzieci wykonały swojego „Teddy Bear”-misia, wykorzystując jedynie zmysł dotyku. Ćwiczyły wtedy orientację przestrzenną oraz nazwy kierunków left/right/up/down.